جامعه شناسی >> ضرورت مبارزه با پديده فقر و نابرابري در ايران

قابل تهیه

قیمت : 280,000 ریال

اطلاعات تکمیلی کتاب ضرورت مبارزه با پديده فقر و نابرابري در ايران کتاب جدید -  ضرورت مبارزه با پديده فقر و نابرابري در ايران
نویسنده سعيد مدني قهفرخي
انتشارات آگه/آگاه
سال نشر 1395
نوبت چاپ 1
نوع قطع وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 462
توضیحات

"راه رهايي از مصائبِ نابرابري‌هاي تحقيركننده و فقرِ حاصل از اين نابرابري‌ها استمرار جامعه‌اي است مساوات‌طلب و مردم‌سالار. يك نظام مطلوب نمي‌تواند مساوات‌طلب باشد اگر مردم‌سالار نباشد... چنين نظامي نمي‌تواند مردم‌سالار باشد اگر مساوات‌طلب نباشد، چون در يك نظام غيرمساوات‌طلب بعضي‌ها ابزار مادي بيش‌تري از ديگران دارند و بنابراين ناگزير قدرت سياسي بيش‌تري نيز خواهند داشت.

"اثر دكتر سعيد مدني مروري است بر بياني سليس از مفاهيم فقر، شاخص‌هاي اصلي فقر و نابرابري، نظريه‌هاي فقر و تحول اين نظريه‌ها، برنامه‌هاي كاهش فقر و تجربيات عملي مقابله با فقر در كشورهاي مختلف جهان، نگاهي به قوانين و مقررات مبارزه با فقر در قوانين اسناد رسمي و برنامه‌هاي توسعة اقتصادي‌ـ‌اجتماعي كشور... اين كتاب فقط حاصل تتبع نويسنده نيست، بلكه محصول دغدغه‌هاي اجتماعي و نگراني‌هاي شخصي نگارندة [اين سطور] نسبت به آلام قربانيان فقر در كشور نيز هست. دكتر مدني در ضرورت مبارزه با فقر و نابرابري در ايران دانستني‌هاي لازم براي پژوهش‌‌گران و دانشجويان علوم اجتماعي را در حوزة مطالعات فقر در دسترس آن‌ها قرار داده است"

نظرات بازدیدکنندگان

 (اجباری)
 (اختیاری - درسایت نمایش داده نمی شود)
 (اختیاری - درسایت نمایش داده نمی شود)
 (اجباری)
ارسال