جامعه شناسی >> جامعه شناسی استارک

قابل تهیه

قیمت : 850,000 ریال

اطلاعات تکمیلی کتاب جامعه شناسی استارک کتاب جدید - جامعه شناسی استارک
نویسنده رادنی استارک
مترجم نسرين طباطبايي - محمدرضا پورجعفري
انتشارات ثالث
سال نشر 1394
نوبت چاپ 1
نوع قطع رحلی
نوع جلد گالینگور
تعداد صفحات 635
توضیحات

کتاب جامعه شناسی استارک اثر رادنی استارک

رادنی استارک شما را به شیوه‌ای جذاب و بی‌نظیر با روش‌ها و نظریه‌های جامعه‌شناسی آشنا می‌کند، به طوری که احساس خواهید کرد بر کار یک جامعه‌شناس در جریان تحقیق «حاضر و ناظر» هستید! این مؤلف با تجربه ضمن توصیف کارهایی که جامعه‌شناسان انجام می‌دهند و شیوه‌هایی که برای انجام دادن آن‌ها در پیش می‌گیرند نخست توجه شما را به پرسش‌هایی معطوف می‌کند که جامعه‌شناسان مطرح می‌کنند، چگونه به دنبال پاسخ این پرسش‌ها می‌گردند و چگونه این پاسخ‌ها را مدون می‌کنند، سپس پاسخ‌ها و نتیجه‌گیری‌های آنان را با آوردن مثال‌هایی تشریح می‌کند.

کتاب استارک که به لحاظ ارائه محتوای ممتاز و منابع خلاقانه یک گام از آثار مشابه پیش‌تر است، با مجموعه آنلاین و ابزارهای تکنولوژی تلفیق شده است، به طوری که احساس خواهید کرد در حال فراگیری به شیوه‌ای روشمند هستید و جامعه‌شناسی را در محیط پیرامون خود تجربه می‌کنید.
 
استارک تجربه دینی را چندین نوع می دانند: تأییدی: حس مؤدت و تأیید به وجود خدا؛ترغیبی: گزینش آگاهانه خدا و اشتیاق به او؛ شیدایی: حس صمیمیت و شور و وجد نسبت به خدا؛ وحیانی: مورد اعتماد خدا واقع شدن و کارگزار و فرستاده خدا بودن...

چارلز گلاک طی دهه 50-60 میلادی در تلاش برای فهم و تبیین دین در امریکا بود. وی بحث ابعاد التزام دینی را در این کشور زنده کرد و با همکاری رادنی استارک در سال 1956 به شرح و بسط الگوی جدیدی از دینداران پرداخت. هدف اصلی آن ها، عموماً درک شیوه های گوناگونی بود که مردم با توسل به آن، خود را مذهبی تلقی می کردند. گلاک و استارک براین عقیده بودند که به رغم آنکه ادیان جهانی در جزییات بسیار متفاوتند، اما دارای حوزه های کلی هستند که دینداری در آن حوزه ها و یا آن ابعاد جلوهگر می شود.

نظرات بازدیدکنندگان

 (اجباری)
 (اختیاری - درسایت نمایش داده نمی شود)
 (اختیاری - درسایت نمایش داده نمی شود)
 (اجباری)
ارسال