جامعه شناسی دین >> طلبه زیستن پژوهشی مقدماتی در سنخ شناسی جامعه شناختی زیست طلبگی

قابل تهیه

قیمت : 100,000 ریال

اطلاعات تکمیلی کتاب طلبه زیستن پژوهشی مقدماتی در سنخ شناسی جامعه شناختی زیست طلبگی کتاب جدید - طلبه زیستن پژوهشی مقدماتی در سنخ شناسی جامعه شناختی زیست طلبگی
نویسنده مهدی سلیمانیه,با مقدمه سارا شریعتی
انتشارات نگاه معاصر
سال نشر 1393
شابک 978-600-5747-
نوع قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 202
توضیحات

در کتاب طلبه زیستن پژوهشی مقدماتی در سنخ شناسی جامعه شناختی زیست طلبگی با یک مطالعه میدانی در زیست طلبه‌ها و نیز مصاحبه‌های عمقی، سبک زندگی این قشر از جامعه را  بررسی کرده است. به طور مثال، زمان مطالعه، میزان مطالعه، نوع آثاری که طلبه‌ها مطالعه می‌کنند، وضعیت ملبس بودن طلاب به لباس روحانیت، سطح تحصیلات و وضعیت شغلی خانواده، انگیزه های ورود به حوزه های علمیه، میزان و نوع دسترسیشان به تکنولوژی هاهی ارتباطی، نگاه طلاب به مسائل زنان از جمله اشتغال و تعدد زوجات و برخی دیگر از وجوه زندگی  طلاب  از میان گفت‌وگو با آن‌ها استخراج شده است. سؤالاتی که از طلبه‌ها در  کتاب طلبه زیستن پژوهشی مقدماتی در سنخ شناسی جامعه شناختی زیست طلبگی  پرسیده شده و سنخ شناسی به کار گرفته شده در این اثر  می‌تواند چشم‌اندازی را از آینده این گروه اجتماعی به دست دهد.

 کتاب طلبه زیستن پژوهشی مقدماتی در سنخ شناسی جامعه شناختی زیست طلبگی توسط مهدی سلیمانیه فارغ التحصیل دانشکده علوم اجتماعی تهران و با مقدمه ی سارا شریعتی استاد و هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به چاپ رسید.

نظرات بازدیدکنندگان

 (اجباری)
 (اختیاری - درسایت نمایش داده نمی شود)
 (اختیاری - درسایت نمایش داده نمی شود)
 (اجباری)
ارسال